info@alanyamarina.com.tr
ALANYA HAVA DURUMU
Alanya Marina’da
Yatınızın Yerini Ayırtın
REZERVASYON

Bizi Instagram'da Takip Edin @alanyamarina

YATÇILARIN YENİ YUVASI;
ALANYA MARİNA

İstanbul’dan başlayan ve Ege denizi kıyıları boyunca güneye inen Yatçılık güzergahı, Antalya körfezi doğusunda yer alan Alanya Marinası ile 70 deniz mili daha doğuya ilerledi. Mayıs 2009 tarihinden sonra daha çok sayıda yatçı Alanya Yat Limanında tüm hazırlıklarını gözden geçirdikten sonra Anamur Burnunu geçerek Bozyazı, Aydıncık, Taşucu, Yeşilovacık, Kumkuyu, Girne, Mersin ve İskenderun yat limanlarına / limanlarına doğru seyredebilmekteler ve ülkemizin Doğu Akdeniz kıyılarını ve KKTC’nin Girne sahillerini daha rahat ziyaret edebilmektedirler.

Alanya Yat Limanı proje çalışmaları, Müfit Kaptanoğlu, Numan Gümrükçüler ve Ali Dizdaroğlu’nun içinde bulunduğu Alanyalı girişimcilerin ortak bir rüyası olarak 2007 yılında başlatıldı. 2007 – 2008 yılları süresince projelendirilen Alanya Yat Limanı üst yapı inşaatı 1 Temmuz 2008 tarihinde başladı ve inşaat çalışmaları 2010 yılının yaz sezonunda tamamlanmıştır. Marinamızın resmi açılışı 10 Şubat, 2011 de yapılmıştır.

287 denizde bağlama yerinde zincir tonoz sistemi ve 150 karada olmak üzere, her bağlama yerinde elektrik, su, TV ve telefon bağlantıları bulunmaktadır. Yarı olimpik ölçüde yüzme havuzu, tenis kortları, yat kulüp binası, eğitim salonları, kapalı spor salonları ve SPA merkezi ile spor ve sosyal faaliyetler için gerekli tüm imkanları yaratılmıştır. 100 Ton kapasiteli Gezer Vinç – Travel Hoist ve 25 ton kapasiteli bot taşıyıcı, teknik servisi ile yatlar için kara park ve bakım onarım merkezi yaratıldı. Yat Malzeme Mağazası, Marketi, çarşı merkezi ile yat sahiplerinin tüm alışveriş ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Alanya, 15.000 yaşayanı başta Almanya, İrlanda, İngiltere ve Avusturya olmak üzere 32 değişik ülkeden olan toplam 120.000 kişinin devamlı ikamet ettiği bakımlı, temiz ve düzgün gelişen bir kenttir. Şehrin her iki yanında bulunan ve kilometrelerce uzanan kumsalları en cazip özelliklerinden birisidir ve yakın çevredeki doğal güzellikler ve antik kültürlerin mirası kalıntılar bu cazibeyi artırmaktadır. Tüm bu özelliklerin yanında kış aylarındaki ılıman iklim koşullarının Alanya Yat Limanını, teknelerinde yaşayanlar için yeni bir kışlama merkezi yapacağını tahmin etmekteyiz. Bu nedenle Yat Limanında sunulacak çoğu hizmetler, uzun süreli teknelerinde yaşayacak yatçıların ihtiyaçlarına göre düzenlendi.

Alanya’da yeni bir Yat Limanı Türkiye Yat Limanları arasında yerini almıştır ve sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İyi seyirler dileriz,
Alanya Marina

ALANYA MARİNA YAT KULÜPLERİ

36° 33’ 25” N 31° 57’ 07” E      VHF CHANNEL 16/73
Alanya Marina, Akhan Mevkii, Yat Limanı, 07400 Alanya, Antalya
+90 242 511 34 00    /    info@alanyamarina.com.tr

Tüm Hakları Alanya Marina’ya aittir
© 2008-2019

Tasarım ve Programlama AJANSWEB