info@alanyamarina.com.tr

Alanya Hakkında » Alanya Aktivite Rehberi

Alanya Aktivite Rehberi

ALANYA TURİZM VE SANAT ŞENLİĞİ

6'ncı Alanya Turizm ve Sanat Şenliği Alanya'nın yurt dışındaki kardeş şehirlerinin de katıldığı bir organizasyon. 2 gün süren Şenliğin açılışı, kardeş şehirlerin izci grupların, halk oyunları ve animasyon ekiplerinin ve protokolunun da katıldığı yürüyüşle başlamaktadır. Rıhtım Bölgesinde yiyecek içecek stantları, el sanatları, kültür ve sanat stantları, Alanya yemekleri stantları açılmaktadır. Şenliğe Alanya'da yaşayan yabancılar ile Türkiye Genelinden şehirler ve sivil toplum kuruluşları da katılmaktadır. Limandaki Kızılkule terasında klasik müzik dinletisi, Belediye önünde Halk konserleri düzenlenip havai fişek gösterileri yapılmaktadır. Kardeş şehirlerimizden gelen halk oyunları grupları da gösterileri ile Şenşiğe katılmaktadır.Spor Organizasyonları

ALANYA URBANBALL TURNUVASI

Müzik eşliğinde vücudun tüm organları kullanılarak topla yapılan gösteri sporu. Uluslararası Urbanball Federasyonu Dean Ildefenso ve beraberindeki eğitmenler eşliğinde sporcular önceden yarışmaya hazırlanıyor.

ULUSLARARASI DAĞ BİSİKLETİ

10'uncusu yapılacak olan Uluslararası Dağ Bisikleti turnuvasına her yıl 20 ülkeden 200-250 sporcu katılmaktadır. Tarihi Alanya Kalesi ve çevresinde yapılan turnuva UCI takviminde yer alan puanlı bir yarıştır.

ALANYA TRIATLONU

1978 yılında Hawai adasında Amerikan deniz subayı Jhon Collinsin insan vücudunun dayanıklılığı sınamak için 3 bin 800 metrelik parkurda yüzme, hemen ardından 180 kilometre bisiklet yarışı ve hemen ardından 42 kilometre 195 metre maraton koşusuyla oluşturduğu triatlon sporu 1983 yılında Avrupaya gelmiş ve 1991 yılında da Türkiyede ilk kez Alanyada yapılmaya başlanmıştır. Alanya Triatlon ve Tenis Kulübü, Türkiye Triatlon Federasyonunun kurulmasına öncülük etmiştir.

Uluslararası Alanya Triatlonu, erkekler ve bayanlarda Avrupa Şampiyonasının bir ayağı olarak koşulur ve 1.5 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet, 10 kilometre maraton yarışından oluşur.

Alanya Triatlonu, Avrupa Şampiyonasının dışında genç erkekler, 40 yaş üstü erkekler, 50 yaş üstü erkekler kategorilerinde de koşulmaktadır.

İlk kez 1991 yılında 13 ülkeden 120 sporcunun katıldığı Alanya Triatlonunda 2003 yılında 21 ülkeden 208 sporcu mücadele etti.

Her yıl Ekim ayında düzenlenen Uluslararası Alanya Triatlonuna katılım için başvurular Alanya Triatlon ve Tenis Kulübüne yapılmaktadır.

36° 33’ 25” N 31° 57’ 07” E      VHF CHANNEL 16/73
Alanya Marina, Akhan Mevkii, Yat Limanı, 07400 Alanya, Antalya
+90 242 511 34 00    /    info@alanyamarina.com.tr

Tüm Hakları Alanya Marina’ya aittir
© 2008-2019

Tasarım ve Programlama AJANSWEB